Scratch Etkinlikleri

 

Tanım ;
Scratch 2.0

MIT Medya Laboratuarında geliştirilen Scratch Logo programlama dilinin en gelişmiş örneklerinden birisidir. Scratch bir grafik programlama dilidir. Okuma-yazma bilen yada yeni öğrenmeye başlayan her çocuk Scratch’i kolaylıkla öğrenebilir.

Scratch ile çocuklar teknolojiyi çok daha akıcı bir şekilde kullanmayı ve teknoloji ile yaratmayı öğreneceklerdir. Çocukların kullandığı multi-medya araçlarının çoğu daha önceden başkaları tarafından yapılır ve bir paket olarak çocukların önüne gelir. Çocuklar multi-medya ürünlerini sadece tüketirler. 

Scratch çocukların kendi multi-medya tasarımlarını yapmalarını, karşılaştıkları gerçek hayat problemleri karşısında teknolojiyi kullanarak yaratıcı çözümler ortaya koymalarını ve kendilerini değişik şekillerde ifaderek 21. yüzyıl becerilerini kazanmalarını sağlar.

Offline Program ( Editör ) Kurulumu ;
1. Scratch 2.0 programlama dili için gerekli offline editor, öğrenme kartları, başlangıç kullanım klavuzu ve örnek projeler için aşağıdaki linki Tıklayınız.
(06 - 10 Şubat 2017 Kurulum) http://scratch.mit.edu/scratch2download/
Online Program Kullanımı ve Üyelik İşlemleri ;
2. Online editör, siteye üyelik işlemleri ve uygulamaları incelemek için aşağıdaki linki Tıklayınız.
http://scratch.mit.edu
Ders İçi Etkinliklerimiz ; in videoları için Tıklayınız!
3. 12 - 17 Şubat 2017  - Akvaryum Etkinliği için Tıklayınız. ( Editör Tanıtımı, Kılıkların Eklenmesi ve Hareket, Ok Tuşları ile kahramanın kontrolü ve 2 Kahramanla oyun kontrolü))
4. 20 - 24 Şubat 2017 - Akvaryum 2 Etkinliği için Tılayınız. ( Kahramanın balık yemesi, kahramanın yerken ağzını kapatması, balığın yenirken kan akması - Kostüm Değiştirme )
5. 27 - 03 Mart 2017 - Akvaryum 3 Etkinliği için Tıklayınız. ( Timer - Zamanlama (Data Grubu ve Değişkenler ) )
6. 06 - 10 Mart 2017 - Akvaryum 4 Etkinliği için Tıklayınız! ( Oyunun swf Yapılması için gerekli dosya için Tıklayınız !, Puan alma, Balıklar yendikten sonra rastgele yerden gelecekler, Zehirli balık kahraman değince büyüyecek - yengece carpınca eski halini alacak)
7. 13 - 17 Mart 2017 ( Hak verme )
8. 20 - 24 Mart Tilt - Bar Etkinliği için Tıklayınız.
9. 27 - 31Mart Tilt - Bar Etkinliği için - Tuğla ve Elmas uygulaması.
10. 03 - 07 Nisan -  Her sınıfın ders saatinde sınav yapılacaktır. DUYURULUR.